Al-Fakher tobak
Historie:
Al-Fakher blev grundlagt i De Forenede Arabiske Emirater og har været lidenskabeligt omkring Vandpibe siden 1999.
Al-Fakher tobak er blevet en af de fineste tobakker og er tilsat europæiske smagsinfusioner for at skabe et rig, uovertruffen, oplevelse for at vandpibe entusiasterne.
Al-Fakher er meget kendt i de mellemøstlige lande og igennem de seneste år har de haft en finger i den voksende Vandpibe samfund rundt om i verdenen.
I 2017 kom Al-Fakher på hylderne i de danske supermarkeder, kiosker, webshop osv.
Smag:
HDSHISHA.dk har en masse forskellige smag fra Al-Fakher man kan vælge imellem.
- Double æble
- Appelsin / Mint
- Blåbær / Mint
- Vandmelon / Mint
- Vindrue / Mint
- Tyggegummi / Mint
- Citron / Mint
- Citron
- Mint
- Fersken
- Æble / Mint
- Blåbær
- Fresh Mist
- Vindrue
- Lakrids
- Honningmelon
- Mojito
Tobak:
Al-Fakher kommer i originale emballage direkte fra De Forenede Arabiske Emirater. Selve tobakken kommer i rødt, derfor er det forskelligt fra det som fås i Tyskland eller på det sorte markedet i Danmark.
Information:
Skulle man være interesserede i køb af større mængder f.eks. fordi man er ejer af en vandpibecafe, kiosk, supermarkedet, stor ryger eller noget lignende. Så er man velkommen til at kontakte os på info@hdshisha.dk.
I bedes efterlader et nummer vi kan kontakte jer på.